آخرین اخبار
فراتر از نفت

افزایش ظرفیت صد درصدی واحد MTBE پتروشیمی بندرامام

غیر قابل جبران بودن حذف نفت ایران از بازار جهانی

اجلاس وزیران اوپک در باکو برگزار می شود

واردات نفت ترکیه از ایران افزایش یافت

اعلام وصول یک سوال از وزیر نفت

تجمیع خلیج فارس و تاپیکو در دست اقدام است

افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست

بومی سازی دانش ساخت کاتالیست هیدروژناسیون استیلن در پتروشیمی مروارید

اوکراین قیمت گاز مصرفی را افزایش داد

افزایش ثروت ملی کشور با توسعه پتروپالایشگاه ها

نفت ۸۰ دلاری برای دنیا ضرر دارد

برنامه نفتی عراق برای سال ۲۰۱۹

مذاکره شرکت ترکیه‌ای برای دریافت معافیت از تحریم‌ ایران

افزایش دکل‌های حفاری نفت در آمریکا

سهم هر ایرانی از بازار سیاه سوخت

بنزین احتمالاً دو نرخی می‌شود

انجام ممیزی انرژی ساختمانهای غیر صنعتی در پتروشیمی کارون

امضای قرارداد شرکت بهینه سازی سوخت با ۹ شهردار کلان شهر

به همت پتروشیمی جم اردوی جهادی – پزشکی برگزار شد

رکورد بی سابقه ۱۲ میلیون بشکه ای پالایش نفت در چین

آمادگی برای افزایش نرخ بنزین وجود ندارد

درخواست استاندار تهران از وزارت نفت

بهای سوخت در چین افزایش یافت

نفت ۱۰۰ دلاری نخواهد شد!

بررسی نرخ بنزین آزاد در کمیسیون انرژی

همکاری های منطقه آزاد کیش و شستا

۱۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۷/۱۷کد خبر: 99053
قرارداد همکاری شستا و کیش با هدف تدوین چارچوب ب واحد و جامعی برای بهره‌گیری از تسهیلات مقرراتی، شرایط مساعد و توانمندی‌های ویژه و صلاحیت‌های قانونی طرفین به منظور فراهم سازی زمینه های لازم برای توسعه مناسبات امضا شد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) وسازمان منطقه آزاد تجاری کیش به منظور سرمایه گذاریهای مشترک وتوسعه مناسبات دوجانبه تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.

 این تفاهم نامه را مهندس مرتضی لطفی مدیرعامل شستا و دکتر انصاری لاری رییس منطقه آزاد کیش درحضور دکتر مهدوی عادلی رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی ، دکتر سهمانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران ، دکتر سعیدی و دکتر خانزادی دو تن از معاونان منطقه آزاد کیش و دکتر افتخار مدیرعامل شرکت ایران سازه درتهران امضا کردند.

  لطفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در آغاز این مراسم با اشاره به ظرفیت های مهم منطقه آزاد کیش و گروه معظم شستا تصریح کرد این تفاهم نامه در راستای بهره مندی از پتانسیل ارزشمند مجموعه بزرگ تامین اجتماعی ، بانک رفاه ، مقوله دارو و درمان و گردشگری به نمایندگی شستا و منطقه آزاد کیش منعقد میشود.

وی به سفر اخیر هیات عالی شستا به کیش و حسن همکاریها با مدیران منطقه ازاد کیش اشاره وخاطرنشان کرد درشرایط خطیر کنونی بخصوص تحریمهای یکجانبه امریکا ، شستا مصمم به تعمیق روابط و اجرایی کردن مفاد این تفاهم نامه با تشکیل کمیته های اجرایی و راهبردی در اسرع وقت است.

  انصاری لاری مدیرعامل منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با معرفی ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری کیش و مجموعه تامین اجتماعی بویژه شستا تصریح کرد با امضای این تفاهم نامه دوطرف درمسیر راهی قرارگرفتند تا از همه توان و پتانسیل خود جهت گسترش همکاریهای همه جانبه استفاده کنند.

وی با تبیین  برنامه و راهبردهای پیش رو در کیش افزود: منطقه آزاد کیش با همه توان آماده تسهیل امور جهت ارتقا همکاری ها و تبدیل کیش به مرکز مهم فعالیتهای تامین اجتماعی علی الخصوص شستا به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه های تجاری ، اقتصادی و مالی کشور در ابعاد داخلی و بین المللی است.

  محمد حسین مهدوی عادلی رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی هم تاکید کرد این سازمان با دارا بودن 42 میلیون بیمه شده هیچ بودجه دولتی ندارد و سازمانی مردم نهاد است و مشمول تحریمها نخواهد بود بر همین مبنا میتواند نقش مهمی در کمک به تامین نیازهای مختلف مردم در برهه حساس کنونی داشته باشد.

وی با اشاره به مطالبات 180 هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی از دولت تصریح کرد به طرق مختلف درپی کاهش این مطالبات ازجمله خواستار دریافت میدان گازی کیش به عنوان بخشی از مطالباتمان از دولت هستیم.

وی آمادگی تامین اجتماعی را برای تبدیل کیش به مرکز توریسم درمانی با مشارکت مجموعه های تابعه از جمله شستا و هلدینگ گردشگری تامین اعلام کرد.


 سهمانی مدیرعامل بانک رفاه نیز گفت : امروز اراده لازم بین مسئولان دو طرف برای گسترش همکاریها رد بالاترین سطح وجود دارد.

وی افزود:بانک رفاه هم در راستای توسعه همکاریها در مناطق ازاد بویژه کیش اماده گسترش نقش آفرینی خود است و ضروری است مدیران عالی منطقه با رفع برخی محدودیت ها موجود ، شرایط و تسهیلات بهتری را برای فعالیت بیشتر تامین اجتماعی بویژه بانک رفاه اختصاص دهند.


قرارداد همکاری شستا و کیش با هدف تدوین چارچوب ب واحد و جامعی برای بهره‌گیری از تسهیلات مقرراتی، شرایط مساعد و توانمندی‌های ویژه و صلاحیت‌های قانونی طرفین به منظور فراهم سازی زمینه های لازم برای توسعه مناسبات امضا شد.

به اشتراک گذاری دانش فنی، ارتباطاتی، تجارت و به طور کلی مزایای نسبی و رقابتی هر یک از طرفین به ویژه درعرصه داخلی و بین المللی با هدف توسعه سرمایه گذاری در جزیره کیش، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) دفاتر شرکت‌های فعال خود ازجمله دفاتر شرکت های بازرگانی، گردشگری، کشتیرانی ، دریانوردی و صنعتی به ویژه در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی را به منظور بهبود مراودات و بهره‌مندی از مزایای جزیره کیش در این جزیره مستقر و فعال می نماید،انتقال و توسعه فناوری در حوزه های گوناگون شامل صنایع با فناوری پیشرفته (High tech) ، گردشگری، بازرگانی و تجارت و حوزه‌های صنعتی به ویژه نفت و گاز و پتروشیمی و حوزه کشتیرانی و دریانوردی ازجمله مهمترین مفاد این تفاهم نامه است.

برگزاری کنفرانس ها ، نشست ها ، جلسات کسب و کار و مذاکره و به طور کلی هرگونه رویداد داخلی و بین المللی شستا در جزیره کیش به انجام خواهد رسید. مشارکت و سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در پروژه های زیرساختی و سرمایه‌گذاری جزیره کیش . عرضه ی محصولات و کالاهای تولیدی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در بورس کالای کیش . بازگشایی دفتر کارگزاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) درجزیره کیش .ترتیبات و همکاری های لازم مقامات کیش درخصوص واردات کالاهای موردنیاز کشور جهت مقابله با تحریم ها ازطریق این منطقه آزاد از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

 

منبع: روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما