آخرین اخبار
فراتر از نفت

پیام وزیر نفت به مناسبت ملی شدن صنعت نفت

نفت مناطق مرکزی قرارداد جدید بست

بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت

کاهش صادرات نفت خام عربستان

فروش نفت ونزوئلا به روسیه

آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی آمریکا

آتش نفت در یک زمستان داغ

افزایش واردات نفت کره جنوبی از ایران

قیمت نفت افزایش یافت

تقدیر مدیریت بحران خوزستان از مدیرعامل نفت خیز جنوب

بازداشت یکی از متهمان پرونده پتروشیمی

اجرای پروژه های جدید در ملی حفاری

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

تحریم ایران به بازار انرژی ضرر زد

بازدید مدیر عامل پتروشیمی تندگویان از پژوهشگاه پلیمر/تصویری

ایالات متحده؛ ابرقدرت یا آنارشیست انرژی!؟

پروژه تبلیغاتی ۱۰میلیارد تومانی نفت و گاز پارس چگونه بدون مناقصه برگزار شد؟!

قاچاق سوخت توسط افراد صاحب نفوذ

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

انتصاب جدید در پالایش نفت امام خمینی شازند

عراق صادرات نفت خود را کاهش داد

قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند

خطر مرگ برای نفت شیل آمریکا

بارگیری آخرین محموله نفتی ژاپن از ایران

مجلس آمادگی حل مشکل تولیدکنندگان روغن را دارد

پیام نوروزی بیژن زنگنه وزیر نفت

۱۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸کد خبر: 82612
​وزیر نفت در پیامی نوروز سال ۹۷ را تبریک گفت؛ در بخشی از این پیام آمده است: از مجموعه اهداف ما، امروز دو هدف بیش از سایرین خودنمایی می‌کنند؛ نخست توسعه صنعت نفت که خود مبنا و ریل توسعه ایران عزیز اسلامی است و هدف دیگر، بهبود وضع معیشتی و رفاهی کارکنان زحمتکش این صنعت است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، متن کامل پیام بیژن زنگنه به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

همکاران گرانقدر و خستگیناپذیر

 

فرارسیدن سال ۱۳۹۷ خورشیدی و نوروز پرشکوه باستانی را که سده‌های طولانیست با فراشدن بهار و شکفتن دوباره برگ و بوستان همراه است، به یکایک شما عزیزان و خانواده‌های صبور و گرامیتان تبریک می‌گویم.

بار دیگر از راه رسیدن بهار، با هزار نوید و ندا، ما را بر آن داشته تا به رسم دیرین زیست بشری، تفکر و تعقل را برای بهره‌مندی از  آنچه خداوند یکتا بر ما عرضه می‌دارد، سرمشق و سرلوحه خود قرار دهیم.

 

همکاران گرامی

صنعت نفت ایران در آستانه سالی تازه قرار دارد. به فضل الهی و به برکت دستان پرتوان همه شما- از زن و مرد- سال ۹۶ را با کولهباری تازه از تجربه و انباشت دانش پشت سر گذاشته‌ایم. در سالی که گذشت بار دیگر دولت تدبیر و امید زمام امور اجرایی کشور را با عزم و اراده بخش‌های وسیعی از مردمان عزیز ایران به دست گرفت و ما را مکلف ساخت تا مسیری را که در آغاز این دولت، برگزیده بودیم، در دولت دوازدهم نیز ادامه دهیم. کارهای فراوانی در چندسال گذشته در صنعت نفت ایران آغاز شده که در اینجا بنا ندارم به بازگویی آنها دست بزنم، اما همین قدر کافیست که همه‌ی ذینفعان صنعت نفت ایران -که بی‌گمان یکایک ملت بزرگ ایرانند- می‌دانند صنعت نفت ما از پس سالهای تنگنا و تحریم، چندسالی است که دوباره در مسیر پیشرفت و تعالی قرار دارد.

 

امروز در آستانه سال ۹۷ خورشیدی و بهاری خجسته که توامان است با چهل سالگی انقلاب پرشکوه اسلامی ایران، مفتخریم که بگوییم صنعت نفت ما در مجموعه وزارت نفت و تمامی شرکت‌های تابعه، گام‌های بزرگ و بی‌بدیلی در تمامی این اهداف برداشته است.

 

اینها همه، جز با همت و ایمان و ایده و عقیده شما همکاران بزرگ و بزرگوارم محقق نمی‌شد و از این‌رو، روا نیست به عنوان مدیران ارشد مجموعه صنعت نفت، در راستای تحقق شرایط بهتر برای شما نکوشیم.

 

از مجموعه اهداف ما، امروز دو هدف بیش از سایرین خودنمایی می‌کنند؛ نخست توسعه صنعت نفت که خود مبنا و ریل توسعه ایران عزیز اسلامی است و نیاز به سرمایه‌گذاری‌های کلان داخلی و خارجی دارد و جز با زدودن غبار افکار غلط در برخی نحله‌ها و جریان‌ها و نیز با بازنگری در برخی اندیشه‌ها میسر نیست و هدف دیگر، بهبود وضع معیشتی و رفاهی و زیستی کارکنان زحمتکش این صنعت، که بی‌گمان در صورت داشتن زندگی بهتر، بهره‌روی بیشتری را از خود نشان خواهند داد.

 

از خداوند منان می‌خواهم که در آستانه نوروز زیبا و مهرآفرین، به قلب‌های ما خلوص و ایمان، به چشم ما تیزبینی و موشکافی، به تن ما صحت و شادابی و به ذهن و جان ما تفکر و تدبر و تدبیر بیش از پیش عطا کند تا در مسیر مردم و خواست آنان گام‌هایی استوارتر برداریم.

 

همکاران عزیز

چشم مردم ایران به ماست؛ مردمی که رنج کشیده‌گان تاریخ‌اند اما همواره همچون کوه در برابر همه ناملایمات ایستاده‌اند. از خدای بزرگ برای همه شما و همه مردمان شریف ایران، عشق و شادمانی و سرفرازی آرزو می‌کنم.

در پایان بر خود لازم می‌دانم یادی کنم از همه عزیزانی که در سال ۹۶ در مسیر خدمت در صنعت نفت -از بخش خصوصی گرفته تا بخش دولتی-، جان عزیزشان را در مناطق عملیاتی و کارگاه‌ها -از پالایشگاه تهران تا فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید- از دست دادند؛ برای آنان علو درجات و برای خانواده‌های شریفشان صبر و تندرستی مسئلت نمایم و نیز یادی می‌کنم از همه آنان که بهار صنعت نفت ایران را با تلاش برای ملی کردن صنعت نفت در ۲۹ اسفند، رقم زدند تا بیگانگان بدانند، ایران و ثروت‌های خدادادش برای ایرانیان است؛ مردمانی که این مصرع از حکیم طوس همواره ورد زبانشان است؛

 

چو ایران نباشد، تن من مباد


خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:زنگنه، نوروز، پیام
» نظرات بینندگان
» علی | ساعت ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
0
0
جناب وزیرخوب بوددراین پایان سال بجای تبریک این بلاروجنابعالی ومجلسیان برسرپرسنل بقول شما مازادنفت نمی اورد خدابزرگه وتنها به اومتوسل خواهیم شد چون طی این مدت اجهاف زیادی درحق پرسنل بی ادعای نفت شده وانتظارمیرفت که لااقل کمی دفاع میکردین که الان بدون انگیزه سال جدیدروآغازمی کنیم وهیچگونه رغبتی برای ادامه کاردراین صنعت آنهم دربخش عملیات ودستگاههای حفاری درخود نمی بینیم .
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما