آخرین اخبار
فراتر از نفت

محموله‌های نفتی ونزوئلا دوباره به واشنگتن آمد

کاهش رشد اقتصادی عربستان

عراق در اندیشه متنوع کردن راه‌های صادرات نفت

حاصل مذاکرات چاینا پلاس ۲۰۱۹ پتروشیمی جم

آمریکا: عراق می‌تواند از ایران انرژی بخرد

مقدار افزایش حقوق نفتی ها

چین قرارداد نفتی با آمریکا نمی‌بندد

تحریم‌های گازی آمریکا علیه روسیه در راه است

آغاز جلسه رسیدگی به پرونده جعبه سیاه زنجانی

ترکیه و وضعیت خرید نفت از ایران

ضرورت توجه به سوخت پنجم

اخراج کارکنان یک تولید کننده شیل آمریکا

روسیه جای نفت ونزوئلا را در آمریکا گرفت

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

عربستان مشتری LNG آمریکا شد

سرپرست جدید سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی منصوب شد

راهبرد جم در نمایشگاه چاینا پلاس ۲۰۱۹

اهمیت اتخاذ رویکرد مدیریت هلدینگی‌ در مجموعه جم

روسیه از نفت آلوده چقدر ضرر کرد؟

یک پالایشگاه روسیی ورشکست شد

آلمان به ذخایر استراتژیک نفت خود دست نمی‌زند

۷۰۰ هزار تن نفت آلوده روسیه در راه آسیاست

قیمت نفت همچنان در حال افزایش

افزایش قیمت CNG از فردا

نگاهی نو در بهره وری بیشتر و پالایش در الفبای نوشتاری زبان فارسی

ایران؛ موضوع اصلی دیدار اعضای اوپک

۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۲/۳کد خبر: 114490
وزیر نفت کویت در پاسخ به اینکه آیا کویت آماده است تولید نفت خود را افزایش دهد، گفت: به عنوان یک وزیر نفت ما فعلاً درباره این موضوع صحبت نمی‌کنیم و این کشور سیاست تولید اوپک را دنبال خواهد کرد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،وزیر نفت کویت اعلام کرد تصمیم واشنگتن برای عدم تمدید معافیت‌ها برای واردات نفت ایران، موضوع اصلی دیدار اعضای اوپک در جده خواهد بود و هر گونه تصمیم درباره تولید تنها پس از بازبینی قیمت‌ها گرفته می‌شود.

 خالد الفاضل که به توکیو سفر کرده است، به خبرنگاران گفت: مطمئن هستم که موضوع تحریم‌های آمریکا، موضوع اصلی خواهد بود که در نشست ماه مه کمیته نظارتی مشترک اوپک و غیراوپک در جده مورد بحث قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا اوپک پس از تصمیم روز دوشنبه آمریکا برای پایان دادن به معافیت‌ها برای تحریم‌های نفتی ایران در سیاست تولید خود بازنگری خواهد کرد، گفت: این تصمیم تنها پس از اینکه قیمت‌های نفت و تأثیر تحولات مذکور بر قیمت‌ها مورد بررسی قرار بگیرند، گرفته خواهد شد.

خالد الفاضل در ادامه افزود: کویت به عنوان یک کشور، یک عضو اوپک و یکی از مؤسسان اوپک همواره به دنبال ثبات قیمت‌های نفت در جهان در جهت منافع هر دوی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نفت بوده است.

وزیر نفت کویت در پاسخ به اینکه آیا کویت آماده است تولید نفت خود را افزایش دهد، گفت: به عنوان یک وزیر نفت ما فعلاً درباره این موضوع صحبت نمی‌کنیم و این کشور سیاست تولید اوپک را دنبال خواهد کرد.

کویت تحت توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک، حدود ۲.۷ میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کند. وی درباره اینکه آیا کویت ظرفیت تولید مازاد دارد، حاضر نشد توضیح دهد.

کمیته نظارتی مشترک اوپک و غیراوپک که بر توافق کاهش تولید جهانی نفت نظارت می‌کند قرار است ۱۹ ماه مه در جده عربستان سعودی دیدار کند. دیدار فوق‌العاده این گروه که قرار بود در روزهای ۱۷ و ۱۸ آوریل برگزار شود، لغو شد.

اوپک قرار است در ۲۵ ژوئن در وین برای گفت وگو درباره سیاست تولید نفت دیدار کند. این گروه به همراه هم پیمانانش متعهد شده‌اند تولیدشان را تا ژوئن ۱.۲ میلیون بشکه در روز محدود کنند. کشورهای ونزوئلا، ایران و لیبی از مشارکت در این توافق معاف شده‌اند.

 

منبع: ایسنا 

 
برچسب‌ها:اوپک
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما