آخرین اخبار
فراتر از نفت

محموله‌های نفتی ونزوئلا دوباره به واشنگتن آمد

کاهش رشد اقتصادی عربستان

عراق در اندیشه متنوع کردن راه‌های صادرات نفت

حاصل مذاکرات چاینا پلاس ۲۰۱۹ پتروشیمی جم

آمریکا: عراق می‌تواند از ایران انرژی بخرد

مقدار افزایش حقوق نفتی ها

چین قرارداد نفتی با آمریکا نمی‌بندد

تحریم‌های گازی آمریکا علیه روسیه در راه است

آغاز جلسه رسیدگی به پرونده جعبه سیاه زنجانی

ترکیه و وضعیت خرید نفت از ایران

ضرورت توجه به سوخت پنجم

اخراج کارکنان یک تولید کننده شیل آمریکا

روسیه جای نفت ونزوئلا را در آمریکا گرفت

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

عربستان مشتری LNG آمریکا شد

سرپرست جدید سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی منصوب شد

راهبرد جم در نمایشگاه چاینا پلاس ۲۰۱۹

اهمیت اتخاذ رویکرد مدیریت هلدینگی‌ در مجموعه جم

روسیه از نفت آلوده چقدر ضرر کرد؟

یک پالایشگاه روسیی ورشکست شد

آلمان به ذخایر استراتژیک نفت خود دست نمی‌زند

۷۰۰ هزار تن نفت آلوده روسیه در راه آسیاست

قیمت نفت همچنان در حال افزایش

افزایش قیمت CNG از فردا

نگاهی نو در بهره وری بیشتر و پالایش در الفبای نوشتاری زبان فارسی

نصب و راه اندازی یک سیستم جدید در نفت آجاری

۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۲/۳کد خبر: 114482
از مزایای این سیستم می توان به پایش مداوم سطح مایعات جهت راه اندازی به موقع پمپ های تخلیه و به دنبال آن جلوگیری از سر ریز مواد نفتی و آلودگی زیست محیطی و همچنین جلوگیری از خسارت های مالی و جانی ذکر شده نام برد که علاوه بر آن می تواند سود و صرفه اقتصادی قابل توجهی را در بر داشته باشد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، با تلاش کارشناسان اداره نگهداری و تعمیرات در راستای جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی برای نخستین بار در شرکت آغاجاری سیستم هشدار دهنده سطح مایع بر روی حوضچه های تخلیه مایعات پسماند در واحد بهره برداری شماره ٣ این شرکت نصب گردید. 


محمد رضا گودرزی مدیر عملیات شرکت با اعلام این خبر بیان کرد: حوضچه های مایعات پسماند برای جمع آوری آب و نفت و مواد شیمایی سرگردان در سطح کارخانه در جهت جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی طراحی شده اند


مهندس گودرزی افزود: با توجه به وجود مواد اشتغال زا در این حوضچه ها برای جلوگیری از سرریز مایعات و در نتیجه آسیب رسیدن جدی به محیط زیست و همچنین بالا رفتن احتمال آتش سوزی در کارخانجات که باعث خسارات جانی و ایجاد وقفه بلند مدت در تولید و در نتیجه خسارات سنگین مالی می گردد. پایش مداوم و اطلاع از سطح مایعات در حوضچه ها بسیار ضروری به نظر می رسد. 


وی با اشاره به اهمیت این سیستم هشدار داهنده گفت : همکاران تعمیرات برق در واحد بهره برداری شماره ٣ با درک صحیح این موضوع و توجه به اهمیت جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی و ایجاد خطرات برای سایر همکاران با استفاده از توانمندیهای داخلی موفق شدند برای اولین بار در شرکت سیستم هشدار دهنده سطح مایع در اتاق کنترل واحد و انتقال داده ها از محل حوضچه ها به سیستم مذکور را نصب و راه اندازی کنند. 


از مزایای این سیستم می توان به پایش مداوم سطح مایعات جهت راه اندازی به موقع پمپ های تخلیه و به دنبال آن جلوگیری از سر ریز مواد نفتی و آلودگی زیست محیطی و همچنین جلوگیری از خسارت های مالی و جانی ذکر شده نام برد که علاوه بر آن می تواند سود و صرفه اقتصادی قابل توجهی را در بر داشته باشد.
 
برچسب‌ها:نفت آجاری
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما