آخرین اخبار
فراتر از نفت

محموله‌های نفتی ونزوئلا دوباره به واشنگتن آمد

کاهش رشد اقتصادی عربستان

عراق در اندیشه متنوع کردن راه‌های صادرات نفت

حاصل مذاکرات چاینا پلاس ۲۰۱۹ پتروشیمی جم

آمریکا: عراق می‌تواند از ایران انرژی بخرد

مقدار افزایش حقوق نفتی ها

چین قرارداد نفتی با آمریکا نمی‌بندد

تحریم‌های گازی آمریکا علیه روسیه در راه است

آغاز جلسه رسیدگی به پرونده جعبه سیاه زنجانی

ترکیه و وضعیت خرید نفت از ایران

ضرورت توجه به سوخت پنجم

اخراج کارکنان یک تولید کننده شیل آمریکا

روسیه جای نفت ونزوئلا را در آمریکا گرفت

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

عربستان مشتری LNG آمریکا شد

سرپرست جدید سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی منصوب شد

راهبرد جم در نمایشگاه چاینا پلاس ۲۰۱۹

اهمیت اتخاذ رویکرد مدیریت هلدینگی‌ در مجموعه جم

روسیه از نفت آلوده چقدر ضرر کرد؟

یک پالایشگاه روسیی ورشکست شد

آلمان به ذخایر استراتژیک نفت خود دست نمی‌زند

۷۰۰ هزار تن نفت آلوده روسیه در راه آسیاست

قیمت نفت همچنان در حال افزایش

افزایش قیمت CNG از فردا

نگاهی نو در بهره وری بیشتر و پالایش در الفبای نوشتاری زبان فارسی

احداث پتروشیمی در فلات مرکزی ممنوع شود

۸:۸ - ۱۳۹۸/۲/۳کد خبر: 114477
قره خانی با اشاره به وجود آشفته بازار در بازاریابی محصولات پتروشیمی، افزود: اگر صنایع پتروشیمی با همین روال حرکت کنند بازار رقابتی خود با کشورهای همسایه را از دست می دهند، چراکه از لحاظ دانش فنی و تکنولوژی در این بخش عقب هستیم.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه احداث پتروشیمی در فلات مرکزی باید ممنوع شود، گفت: پتروشیمی ها در حال حاضر به اندازه کل مصرف آب تهران آب مصرف می کنند که رقم بزرگی است.

 اسد الله قره خانی آلوستانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست دیروز کمیسیون متبوعش، گفت: مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی در نشست امروز گزارشی درباره برنامه های این شرکت برای سال های 98 تا 1400 ارائه کرد.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به خام فروشی مواد پتروشیمی در کشور و صادرات مواد به صورت خام، افزود: صنایع پایین دستی پتروشیمی در کشور توسعه نیافته، متولی خوبی نداشته و حمایت های لازم از آن انجام نمی شود و اگر حمایتی صورت گرفته از صنایع پتروشیمی بزرگ بوده در حالی که صنایع پایین دستی پتروشیمی ارزش افزوده خلق می کنند.

 

چینی ها مواد خام پتروشیمی را خریداری و تبدیل به صنایع پایین دستی می کنند

وی ادامه داد: چینی ها مواد خام پتروشیمی همانند اوره و آمونیاک را خریداری و تبدیل به صنایع پایین دستی می کنند و دوباره به خودمان می فروشند.

قره خانی با بیان اینکه صنایع پتروشیمی براساس اصل 44 قانون اساسی واگذار شده و اکنون در اختیار هلدینگ خلیج فارس و صندوق های بازنشستگی قرار گرفته که بر این اساس شرکت ملی پتروشیمی نمی تواند بر این پتروشیمی ها اعمال قدرت داشته باشد، تاکید کرد: در برابر شرکت های بزرگ خصولتی شرکت های کوچک بخش خصوصی نمی توانند ظرفیت خود را نشان دهند، بنابراین سرمایه گذاری در این بخش کاهش می یابد.

 

وجود آشفته بازار در بازاریابی محصولات پتروشیمی

وی با اشاره به وجود آشفته بازار در بازاریابی محصولات پتروشیمی، افزود: اگر صنایع پتروشیمی با همین روال حرکت کنند بازار رقابتی خود با کشورهای همسایه را از دست می دهند، چراکه از لحاظ دانش فنی و تکنولوژی در این بخش عقب هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه پس از افتتاح 27 فاز پارس جنوبی تولید گاز کشور روزانه حدود یک میلیارد متر مکعب می شود، ادامه داد: هر میزان این گاز در نیروگاه ها، بخش خانگی و صنایع مصرف شود، همچنان حدود 300 میلیون متر مکعب اضافه تولید وجود دارد که با توجه به نبود صادرات خسارت زیادی به کشور وارد می شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نباید برای احداث پتروشیمی ها در فلات مرکزی که آب وجود نداشته مجوز داده شود، تصریح کرد: حتی در این بخش اگر نیاز بود دولت لایحه ای به مجلس ارائه دهد تا احداث پتروشیمی ها در این مناطق ممنوع شود، چراکه پتروشیمی ها در حال حاضر به اندازه کل مصرف آب تهران آب مصرف می کنند که رقم بزرگی است.

 

منبع:خانه ملت 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما