آخرین اخبار
فراتر از نفت

اطلاعیه شرکت بازرگانی پتروشیمی در خصوص موارد مطرح شده در فضای مجازی

جوابیه شرکت انتقال گاز به یک گزارش +پاسخ"نفت ما"

کمک ۱۰۰ میلیون یورویی توتال برای بازسازی کلیسای نوتردام

راهکارهای برون رفت از معضل بیکاری در خوزستان

قیمت‌گذاری حامل‌های انرژی نیازمند تصمیمات منطقی و جسورانه است

کشف میدان نفتی جدید توسط اکسون موبیل

قرارداد نفتی باکو با bp

حفاران نفتی چین زیر گوش آمریکا

امریکا تحریم‌های ایران را کاهش می‌دهد

تخلف روسیه از توافق با اوپک

مصر جلوی عبور نفتکش‌های ایرانی را نمی‌‌گیرد

صادرات نفت عربستان کاهش یافت

کمک عربستان به عراق برای اکتشاف گاز

کدام کشورها بزرگترین ذخایر نفت جهان را دارند؟

افزایش صادرات نفت ایران به چین

اتصال پالایشگاه روغن‌سازی ایرانول در آبادان به برق شهر

انتقاد برخی تولیدکنندگان بزرگ از روند طولانی تایید گواهی ثبت آماری

جوابیه شرکت انتقال گاز به گزارش "نفت ما"+پاسخ "نفت ما"

کناره گیری وزیر انرژی آمریکا از دولت

آمریکا صادرات نفت را ۲ برابر کرد

اعزام کاروان کمک‌های نفت فلات قاره به مناطق سیل‌زده

شرکت حفاری توران برنده قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری بی پی در دریای خزر

افزایش قیمت CNG ابلاغ شد

تمدید قرارداد حفاری و مهندسی bp در خزر

ارسال دومین محموله کمک های کارکنان آغاجاری به مناطق سیل زده

اختصاصی "نفت ما"

اقدام سبز پتروشیمی کارون، جهت احیای محیط زیست ستودنی است

۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۶کد خبر: 111674
الگوی عملگرایی صنعت اگر بر اساس اسلوب اخلاق زیست محیطی نباشد، بلاشک سوءتاثیرات جبران ناپذیری بر طبیعت بجای می‌گذارد. پتروشیمی کارون به جهت تعهد به اخلاق زیست محیطی، از همان دهه 80 و همزمان با راه‌اندازی، تلاش فراوانی جهت رعایت اصول احترام به محیط زیست از خود نشان داده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، در همین راستا پتروشیمی کارون جهت محو پسماندها از یک زباله‌سوز با ظرفیت بالا بهره می‌برد. ظرفیت اسمی این زباله سوز، برابر با ۸۷۶۰ تن در سال است. از حرارت حاصل از سوزاندن پسماندها، جهت تولید بخشی از بخار مورد نیاز شرکت پتروشیمی کارون استفاده می‌شود که این موضوع نقطه عطفی در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی محسوب می‌شود.

از طرفی گازهای خروجی زباله‌سوز مطابق با استانداردهای اروپا است. دودکش این واحد دارای تجهیزات پایش آنلاین جهت پایش کلیه گازهای خروجی می‌باشد.توسعه 1100 متر مربعی فضای سبز مجتمع کارون از همان دهه 80، از نمونه توجهات دیگر مدیریت به محیط زیست است.

تبدیل حدود 1100 متر مربع از محیط کارخانه به فضای سبز و کاشت گونه‌های درختی و گیاهی سازگار با آب و هوای منطقه  به دلیل اهمیت به محیط زیست، امری بسیار ارزنده محسوب می‌شود که می‌تواند به مثابه الگویی رفتاری برای سایر واحدهای پتروشیمی در نظر گرفته شود.با مداقه در فضای سبز این پتروشیمی متوجه می‌شویم که این مجتمع با داشتن گونه‌های متنوعی از قبیل درخت‌های کنوکارپوس، شیشه‌شور،  و غیره و همچنین گل کاری‌های وسیع با گل‌های فصلی همچون ناز، قرمز، لاله عباسی، کوکب و اطلسی، یکی از زیباترین فضاهای سبز را در میان واحدهای صنعتی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی دارا است.

در آخرین اقدامی که مدیریت کنونی پتروشیمی کارون جهت حفظ محیط زیست انجام داده، پساب‌های فرآیندی و صنعتی و همچنین رواناب‌های واحدهای بهره‌برداری به شیوه قابل تحسینی مدیریت شده است. اخیرا پاکسازی پسماندهای مجاور پتروشیمی که نمایی نه چندان مطلوب را ایجاد کرده بود، در نهایت فضای سبز زیبایی را رقم زده است؛ طوری که برخی از پرندگان منطقه با تغییر فضای پیشین، ساعاتی از روز در این فضا سپری می‌کنند.

ضمن همت برای پاکسازی این منطقه، شاهد طبیعی شدن منظره و جان گرفتن طبیعت این مکان هستیم. پیش از پاکسازی، بوی تعفن و وجود زباله‌های چهره‌ی محیط مذکور را مقبوح نموده بود. در ادامه عکس‌هایی از این منظره زیبا را می‌بینید.خاطر نشان می‌شود در حال حاضر شرکت پتروشیمی کارون دارای ۰۰۰/۳۰ متر مربع فضای سبز می‌باشد. در حقیقت به جهت توجه مدیران مربوطه به جایگاه محیط زیست، حدود ۱۰ درصد از مساحت شرکت به فضای سبز اختصاص داده شده است.     


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما